Reference aneb jak vidí výuku absolventi…

 

Dobrý den paní magistro,

ráda bych Vám poděkovala za syna Matyáše, který s Vámi prožil tolik anglických let, že to ani nespočítám. Přišel k Vám jako kluk ze základky a odchází jako vysokoškolák. Někdy není jednoduché studenty zaujmout, ale s Vaší energií, chutí a dokonalým přístupem nikdo neodolá. S Vámi prostě není nic problém. Dnes jste spolu měli rozlučkovou hodinu. Kdysi se na první hodině potkala lektorka se školákem a při té "poslední" se rozloučili přátelé.

Přeji Vám plno studentů, kteří se díky Vám nikdy nebudou bát mluvit anglicky a budou si to jen a jen užívat, jako můj syn.

S úctou,

Sylva Krebnerová

 

 

„Paní Roupcová poskytovala výuku anglického jazyka v naší společnosti několik let a po celou dobu jsme s ní byli velmi spokojeni. Dokázala se přizpůsobit časově potřebám našich zaměstnanců, ale především uměla připravit zajímavé hodiny tak, aby se studenti na všech úrovních znalosti anglického jazyka dozvěděli něco nového a dokázali znalostně růst nebo si udržet stávající úroveň. Její hodiny byly vždy plné zajímavostí, výuku vedla tak, že pozornost studentů byla maximální. Po celou dobu jsme neměli od zaměstnanců jedinou výtku, stížnost. Cenili jsme si i schopnost paní Roupcové zaměřit výuku oborově se specifickým slovníkem pro naše techniky a odborníky. Paní Roupcová pro nás zajišťovala i rodilé mluvčí pro hodiny konverzace – i zde dokázala vyjít vstříc potřebám a najít vhodného lektora, který si rozuměl se studenty a jeho hodiny byly přínosné. Paní Roupcová je velmi vstřícná, vždy se snaží najít to nejlepší řešení, umí se přizpůsobit možnostem firmy i studentů. Mohu ji jen doporučit jako firemního dodavatele výuky anglického jazyka.“

Ing. Tereza Ducháčová, Vedoucí útvaru Lidské zdroje, Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s.

 

 

„Soukromou výuku angličtiny u paní Jany Roupcové pokládám za nejlepší investici v mé dosavadní edukaci anglickým jazykem. Precizní připravenost na každou naši hodinu je z její strany samozřejmostí, oceňuji zároveň vysokou flexibilitu v náplni výuky podle aktuálních potřeb, rozmanitost hodiny co do skladby výuky (poslech, gramatika, čtení, diskuze atd.). Kladně hodnotím i její všestranný přehled od ekonomiky, politiky, geografie, kultury, historie až po počítačové vědy, což nám umožňuje bohaté diskuze na různá témata a tím i rozšíření slovní zásoby. Hodiny se nevlečou jako ve škole či kurzech, ale utíkají a mnohdy je diskuze rozvinutá tak, že zapomínáme na včasné skončení hodiny.“

Petra Winklerová, IBM Česká republika, spol. s r.o.

 

 

„Dobrý večer,

myslíte jako popsat Vaše občasné záchvaty smíchu, dřepy za nezvládnuté minulé časy, chestnuty, gamesky apod.? No nevím, zda je to vůbec popsatelné, a z netu to nebude ono. To by chtělo radši nějaké moviečko, jedině tam může Vaše kvalita vyniknout! A dal bych tam motto: "Kdo nezažil, neuvěří"…

 

English s paní JANOU:

Pracuji ve svařovací zahraniční firmě a ač jsem se tomu bránil, nakonec jsem byl donucen vedením ke studiu angličtiny. Nepotřeboval jsem ji denně, ale čas od času bylo třeba dohodnout nějaké podrobnosti ohledně práce, což s nulovou znalostí jazyka prostě nešlo. Průběh studií probíhal obdobně jako u mnoha mých kolegů a mnoho lidí ho jistě zažilo osobně. Po absolvování prvních několika lekcí, kdy jsme se naučili I´m a You are, postupně zájem o studia opadával, až bylo studium ukončeno. Po nějaké době jsem opět studium oprášil a začal nanovo, opět od I´m a You are.

Po zjištění, že moje kolegyně začaly navštěvovat lekce angličtiny u paní Jany Roupcové, rozhodl jsem se také zúčastnit. Moc nadějí jsem si nedával, ale jak známo, za zkoušku nic nedáš.

Je zajímavé, že s touto paní učitelkou nejen že mě hodina nenudila, ale i jsem se na ni (pí uč. i hodinu) těšil, snažil jsem se nevynechávat a v rámci možností i připravovat na hodinu, což při minulých kurzech nebylo.

Zde - mimo jiné - pár postřehů, které jsou velkými plusy paní Roupcové:

Díky tomuto jsem vydržel navštěvovat hodiny JR po dobu tří let (což jsem nikde jinde nevydržel) a posunul se do stadia, kdy při návštěvě lidí z ciziny jsem schopen s nimi komunikovat, řešit technické problémy atd. Dokonce jsem absolvoval i několik jednoduchých telefonních rozhovorů, které pro mě v minulosti byly vždy noční můrou.

Na Janu Roupcovou rád vzpomínám, za hodně jí vděčím a všem doporučuji!

Zkuste a uvidíte, že si nevymýšlím!!!!“

Jan Jarník, vedoucí dílny CASTOLAB, Messer Eutectic Castolin spol. s r.o.

 

 

„Na výuce jsem oceňovala Váš profesionální přístup a důslednost. Líbila se mi forma výuky, nebyla nudná a přizpůsobila jste jí i nesourodé skupině (co se týká znalostí). A hlavně jste byla vždy vstřícná.“

Jana Petržíková

 

 

„Výuka v malé skupině mě baví, člověk musí být stále ve střehu.

Kdysi jsem chodila na angličtinu v práci, bylo nás asi 15 a nebyl čas se pozastavit nad něčím, co mi zrovna nebylo jasné. Tempo výuky určovalo pár jedinců, kteří měli vyšší stupeň pokročilosti a ostatní se tím pádem "nechytali" a ztráceli i poslední zbytky sebevědomí a motivace.

U Vás se mi líbí interakce - mám-li v danou chvíli problém, nemusím se bát jej vyslovit hned, Vy mi objasníte co je třeba a jedeme dál.

Jde to asi pouze v malé skupině, ale myslím, že mám i štěstí na fajn kolegy spolužáky, kteří se nezlobí kvůli vyrušení "hloupou" otázkou.

Někdy je dril, někdy odlehčené téma, ale celkově je výuka pestrá.“

Renata Donátová